Czy mieszanka Zolafrenu i leku Mirtor może zaburzać funkcje poznawcze?

Dzień dobry Od 4 miesięcy biorę lek mirtor w dawce 30 mg oraz convival chrono w dawce 500 mg. Po 4 miesiącach leczenia depresja praktycznie minęła, znów jest energia do działania, natomiast zaczęły się pojawiać objawy przed psychozą - przyspieszone myślenie, poddenerwowanie, niepanowanie nad emocjami. W celu zapobiegnięcia lekarz przepisał mi zolafren w dawce 2,5 mg na noc. Sytuacja została opanowana, mam wrażenie że po 3 dniach brania zolafrenu jestem lekko spowolniony. Mam pytanie czy mieszanka tych leków może zaburzać funkcje poznawcze, czy raczej je poprawić. Epizod psychotyczny miałem ponad 3 lata temu i przez te 3 lata pracowałem nad poprawą funkcji poznawczych i efekty są - pamięć siępoprawiła, rozumienie zdań, abstrakcyjne myślenie.

Dzień dobry, Convival (walproinian), Mirtor (mirtazapina) i Zolafren (olanzapina) to leki, które mogą wywoływać sedację (inaczej - senność) polekową. To działanie niepożądane może prowadzić wtórnie do pogorszenia w zakresie funkcji poznawczych. Jeśli więc te efekty utrzymują się przez dłuższy czas, nie mijają i prowadzą do dyskomfortu/zaburzenia funkcjonowania - warto się skontaktować ze swoim lekarzem psychiatrą, w celu odpowiednich korekt w farmakoterapii.