Czy mikroinwazja świadczy o inwazyjności raka?

Mam 35 lat. Jestem po wycięciu kwadrantu piersi prawej i węzła wartowniczego pachy prawej. Wynik hispatologiczny rak wewnątrzprzowodowy piersi G3, ponadto budzi podejrzenie mikroinwazji podścieliska. Najwęższy margines 0,1 mm. Guz - 35 mm. Van Nuys Prognostic Index 11pkt Zaproponowano kolejną operację oszczędzającą albo mastektomię podskórną z rekonstrukcją. Wybrałam opcję drugą. Węzły chłonne bez utkania nowotworu. Czy mikroinwazja może świadczyć o tym, że trzeba traktować raka jako inwazyjny?

W powyższym wyniku patolog pisze ,że być może doszło do inwazji. Więc nie jest to stwierdzone w 100%. Jednak dodatkowo jest zbyt mały margines chirurgiczny więc słusznie zdecydowano o powtórnym zabiegu operacyjnym. Otrzyma pani najpewniej dodatkowo tabletki z antyestrogenem na min 5 lat.