Czy miłość bez wzajemności jest zła?

Jestem dziewczyną i mam 12 lat. Potrzebuję pomocy psychologa. Zakochałam się w chłopaku o 3 lata starszym. Jest przystojny. Chodzi z moją siostrą do klasy. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia, było to rok temu na ognisku. Bardzo mi się podoba. Niekiedy się spotykamy w większej grupie i spacerujemy. Nie mam odwagi nikomu tego powiedzieć. Ta miłość jest bez wzajemności. Wokół niego kręci się dużo innych lasek, on wcale nie zwraca na mnie takiej uwagi. Niekiedy żartuje i zaczepia mnie, ale to nie to. Nie mogę sobie z tym poradzić, ponieważ bardzo go kocham. Nie wiem, co mam robić. Proszę o pomoc.

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
różnica trzech lat w tym okresie rozwojowym to bardzo dużo, dlatego zupełnie naturalne jest, że chłopak, w którym się zakochałaś, traktuje Cię inaczej, niż swoje rówieśniczki. Z pewnością jest Ci bardzo trudno w obecnej sytuacji, więc dobrze byłoby, gdybyś porozmawiała o swoich uczuciach z kimś zaufanym, z siostrą lub przyjaciółką.
Jeśli wiesz, że jest to miłość bez wzajemności, proponuję Ci, abyś postarała się zdystansować do tej sytuacji. Być może dobrze zrobiłoby Ci, gdybyś przez jakiś czas starała się unikać kontaktów z tym chłopakiem. Spędzaj więcej czasu ze swoimi rówieśnikami i poświęć wolny czas na czynności, które sprawiają Ci przyjemność.
Pozdrawiam serdecznie