Czy mimo wszystko mogę być w ciąży?

Witam.
Okres spóźnia mi sie już 4 dzień. Od października nie uprawiamy seksu, jedynie petting. Zawsze to ja jestem najpierw zaspokajana, później mój partner. Więc szanse na wprowadzenie nasienia na palcach są raczej małe. Przynajmniej tak wcześniej myślałam, ale teraz zaczynam wątpić kiedy okres mi sie spóźnia.

2 dni po terminie miesiączki zrobiłam test na obecność hcg. Wynik <0,1 Dodam, że przez 2 miesiące brałam ******* (hormonalne tabletki antykoncepcyjne), jednak z racji na złe samopoczucie lekarz zdecydował o zaprzestaniu. Pierwszy okres dostałam tydzień za wcześnie, a ten spóźnia sie już tydzień. Do tej pory cykle miałam 29-30 dniowe.
Czy mimo braku stosunku i wyniku beta hcg mogę być w ciąży?
Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szansa na zajście w ciążę w Pani przypadku jest zaniedbywalnie niska. Pojedyncze zaburzenia cyklu menstruacyjnego nie są niczym niezwykłym nawet u w pełni zdrowych i płodnych kobiet. Myślę, że wspomniane przez panią tabletki antykoncepcyjne miały wpływ na rozchwianie cyklu. Proszę się nie niepokoić, z czasem wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam serdecznie!