Czy minipigułki należy przyjmować z dokładnością co do minuty?

Witam,przy pierwszej tabletce Cezarette,ale juz z drugiego opakowania spoznilam sie z zazyciem 20 minut.Czy podczas tego cyklu bede zabezpieczona czy lepiej uzyc np prezerwatywy podczas stosunku.Czy minipigułki nalezy brac z dokladnoscia co do minuty np o 20 -tej godzinie kazdego dnia?Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw w tym momencie.

Witam. Ten rodzaj antykoncepcji należy przyjmować o ściśle określonej porze, dopuszczalne opóźnienie wynosi około godzinę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę bezpośrednio odnieść się do informacji zawartych w ulotce konkretnego leku. Z reguły nie ma problemu z wahaniem +/- 2 godz., a jednorazowo mogą zdarzyć się przesunięcia do 12h. Jednak stała pora ułatwia organizację i zmniejsza ryzyko przeoczenia kolejnej tabletki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ochrona przed ciążą nie została zmniejszona. Minipigułki należy stosować możliwie o tej samej porze każdego dnia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie nie wpływa negatywnie na poziom antykoncepcji - nie ma zatem powodów do niepokoju. Zdecydowanie proszę jednak zażywać tabletki możliwie o tej samej porze.