Czy mogą nastąpić powikłania po zmianie tabletek na inne?

Witam.
Chciałam się dowiedzieć czy po zmianie tabletek z **** na **** (dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne) możliwe jest opóźnienie miesiączki?
Dodam, że **** biorę pierwszy miesiąc, a miesiączka spóźnia się już 5 dni. I kolejne pytanie, czy za dwa dni mam zacząć 2 pudełko, czy zaczekać na miesiączkę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Reakcja organizmu na nowy rodzaj tabletek może być odmienna, gdyż zabierają one inne dawki nieco innych hormonów. Jeśli nie pojawi się krwawienie z odstawienia (przypominam że nie jest to prawdziwa miesiączka!) w ciągu całej 7-dniowej przerwy, to przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykonać test ciążowy. W razie wyniku negatywnego, proszę ponowić test po 7 dniach przyjmowania tabletek z nowego blistra.
Pozdrawiam serdecznie!