Czy mogę być uzależniona?

Witam jestem mamą bliźniaczek . Ale o dzieci starałam się od 10lat i udało się . Gdzieś tam w środku jestem szczęśliwa a w realnym świecie rodzina mojego męża i on sam mnie dołuje . Nie śpię od 4lat spokojnie . Ja osobiście nie mam mamy i nie mam gdzie uciec z dziewczynami by mieć trochę czasu dla siebie a rodzina mojego męża mnie nie lubi . Byłam raz u psychologa ale nie umie się przełamać na sesję i pokierował mnie do psich artyka mam leki ale dalej nie daje sobie rady i zaczęłam pić alkohol wiem że to na krótkim metę uspokojabul ale boje się że Zacznę pić jak mój ojciec . A mój mąż nie jest dlanie sparciem

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy jest Pani uzależniona. Panią to niepokoi i widzi Pani, że alkohol służy ukojeniu i to już jest ryzykowne, ta powtarzalność i niejako cykliczność w stosowaniu środka. Zachęcam Panią gorąco, by ponowić wizytę u terapeuty. Zasada w terzpii powinna być taka - mówi Pani na tyle, na ile jest Pani gotowa. To naturalne, że jest Pani trudno otworzyć się przed zupełnie obcym człowiekiem, więc proszę dać sobie na to czas. Relacji terapeutycznej nie zbuduje się na pierwszym spotkaniu. Życzę Pani wszystkiego dobrego.