Czy mogę być w ciąży?

Ciążą? Co to może być? Witam! Dnia 22 listopada (13 dc przy cyklach nieregularnych, stymulowanych duphastonem) było współżycie. Dnia 26 listopada (17 dc) był petting z możliwym wprowadzeniem preejakulatu do pochwy na palcu. Następnie stres z powodu niechcianej ciąży... Od 16 dnia cyklu (25 listopad) przed 9 dni brałam duphaston. 5 grudnia, czyli 26 dc zrobiłam hcg - wynik 3,0. Ogromny stres. 2 dni później 28dc (7 grudnia) znów hcg - 2,0. 29dc (8 grudnia) hcg 2,4. Zdezorientowałam się zupełnie. Po duphastonie powinnam dostać okres około 9 grudnia - nie dostałam. Powtórzyłam badanie hcg 33dc (12 grudnia) hcg 0,01. Zrobiłam kolejne badanie 40dc (19 grudnia) wynik 2,0. Tego dnia dostałam spóźnionego niby okresu - krwawienie, ale słabsze niż zazwyczaj. Jak zawsze nieufna, zrobiłam HCG 43 dc (bądź 4 dc, zakładając, że to był okres) czyli 22 grudnia - wynik 2,0. Minęły święta, podczas których czułam się dziwnie, więc 28 grudnia powtórzyłam HCG - wynik 3,8. Chcę zaznaczyć, że ostatni kontakt seksualny miała miejsce 26 listopada (nieszczęsny preejakulat). Nie wiem, co mam myśleć o tej sytuacji. Boję się. Proszę o odpowiedź. P.S. Rok temu w czerwcu 2010 r. przeszłam zabieg laparoskopii w związku z ciążą pozamaciczną.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Badanie poziomu betaHCG we krwi jest najpewniejszą metodą wczesnego wykrywania ciąży, daje wynik pozytywny ok. 10 dni po zapłodnieniu. Pani wykonała to badanie wielokrotnie i wynik za każdym razem był jednoznacznie ujemny. Może Pani być spokojna! Petting, który Pani opisuje, z pewnością nie był związany z ryzykiem ciąży, skoro do pochwy nie zostało wprowadzone nasienie. Do zapłodnienia mogłoby dojść w wyniku współżycia w 13. dniu cyklu, ale jak zaznaczyłam wyżej, wykluczyła Pani możliwość ciąży, wykonując testy z krwi. Opóźnienie miesiączki mogło zaś wynikać ze stresu, jaki Pani przeżywał w związku ze strachem przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!