Czy mogę być w ciąży czy raczej nie?

Witam. Spóźnia mi się okres ponad tydzień. Z mężem staramy się o dziecko. Czuję nie raz ból podbrzusza tak jak przed okresem. Tylko że mnie nie bolą piersi a przed okresem zawsze tak tydzień bolały mnie piersi. Od kilku dni mam śluz przezroczysty jak się podcieram. Robiłam test ale wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży czy raczej nie?

Lek. Paweł Szadkowski

Test paskowy nie daje stuprocentowej pewności. Jeśli miesiączka dalej nie wystąpiła, warto powtórzyć test, lub wykonać badanie betaHCG z krwi.