Czy mogę być w ciąży jeśli biorę regularnie tabletki?

Witam, od stycznia bieżącego roku biorę tabletki zoely, w sierpniu zamiast 4 dniowej przerwy zrobiłam 2 dniową, od tamtego czasu nie dostałam miesiączki. Dodam że tabletki biorę regularnie, czy mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Skrócenie przerwy nie zmniejsza skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, nie powinno być powodu do niepokoju. Najlepiej umówić się na wizytę u ginekologa, który Panią zbada i zaleci dalsze postępowanie.