Czy mogę być w ciąży, jeżeli w środę robiłam test ciążowy i był negatywny?

Czy mogę być w ciąży? Uprawiałam w piątek sex z moim partnerem 3 dni przed miesiaczką (stosunek przerywamy) nie doszedł we mnie i przez cały stosunek. w Niedziele nie dostałam okresu, dostalam go dziś w sobote (6 dni opoznienia) dodam, ze mam problemy z pęcherzem. Aczkolwiek okres nie jest taki jak powinnien jest czerwono beraowy. Czy mogę być w ciązy jeżeli w srode robiłam test ciazowy i był negatywny?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro test wyszedł negatywny i ma Pani miesiączkę, najpewniej nie ma powodu do niepokoju. Dla pewności może Pani powtórzyć test ciążowy, gdyż mogło minąć od stosunku zbyt mało dni, aby poprzedni test był w pełni wiarygodny.