Czy mogę być w ciąży? - opóźnienie w miesiączce

Witam. Nurtuje mnie pewna rzecz. Od 12 dni powinnam mieć menstruację, jednak nie ma żadnych oznak krwawienia.

4 tygodnie temu uprawiałam seks z chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się (to był 12 dzień cyklu) prezerwatywą, ale pękła podczas stosunku, jednak bardzo o szybko partner wyszedł ze mnie. Dodam, że nie miał wytrysku. Mój cykl jest jak zegarek. Zdarza się, że miesiączka wystąpi po 9 dniach od prawidłowego dostania miesiączki. Błagam o odpowiedź

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Opisana przez Panią sytuacja daje małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale nie wyklucza takiej możliwości. Zwłaszcza, że prawdopodobnie była Pani w czasie płodnych dni (skoro 12 dzień cyklu), a też trzeba pamiętać, że już przed wytryskiem małe ilości nasienia mogą być wydzielane.

To wszystko oczywiście są to teoretyczne rozważania, by tak naprawdę się upewnić, radziłabym wykonać test ciążowy. W razie negatywnego wyniku oszczędzi to Pani niepotrzebnego niepokoju i niepewności.