Czy mogę być w ciąży po opóźnieniu o 14 godzin w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Mam pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku. Wczoraj około godziny 9 kochałam sie z moim chłopakiem i skończył we mnie. Zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej o godzinie 18 i Wzialam następnego dnia o 8. Czyli opóźnienie było 14-godzinne. Czy moge być w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeżeli od czasu planowego przyjęcia tabletki upłynęło więcej niż 12 godzin, skuteczność ochrony może się zmniejszyć.
W takim wypadku należy zażyć zapomnianą dawkę, tak jak Pani to zrobiła.
Jeśli był to pierwszy tydzień - przez 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji, np. prezerwatywę. Jeśli był to drugi tydzień, a wcześniej nie zdarzało się pominąć tabletki, to nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji.
Nie podała Pani, w którym dniu cyklu Pani była, więc ciężko mi odpowiedzieć.