Czy mogę być w ciąży skoro miałam już 2 okresy?

Mam 20 lat, w miarę regularne miesiączki. Czasem pojawiały się wcześniej, czasem kilka dni później. Uprawiałam seks w listopadzie, ale nie jestem pewna czy prezerwatywy nie pękły. Podobno nie, ja nie sprawdzałam, sprawdzał chłopak ale nie wiem czy mogę mu wierzyć?

Od tamtego czasu miałam normalny, obfity 5 dniowy okres w grudniu. Następnie, w styczniu spóźnił mi się 4 dni, i trwał 4 dni. Myślę, że zdarzały mi się wcześniej okresy 4 dniowe, poza tym ten 4 dniowy był raczej obfity. Może troszkę mniej od poprzedniego, ale prawie w terminie. Nie zrobiłam testu ciążowego, bo panicznie boję się myśli, że mogę być w ciąży.
Zawaliłby mi się świat, myślę nawet o samobójstwie - mam bardzo skomplikowaną sytuację. Czy mogę być w ciąży skoro mam okres i nie zauważyłam żadnych innych objawów związanych z ciążą?
Przed okresem miałam bolesność sutków. Nie zaobserwowałam niczego typu zbrązowienie aureoli wokół sutka czy linii od pępka do wzgórza łonowego. Nie czuję także aby rosły mi piersi, czy brzuch.
Pytanie zadaję ponieważ miałam dziś "atak" mdłości i zrobiło mi się słabo i niedobrze na uczelni. Myślę, że może to być odzew ciała na stres przed sesją egzaminacyjną. Jestem w panice, trzęsę się ze strachu, boję się zrobić test ciążowy.
Proszę o radę.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie Pani opisu, nie ma podstaw by podejrzewać, że jest Pani w ciąży. Obecność dwóch okresów o niezmienionym przebiegu praktycznie wyklucza możliwość bycia w ciąży. Opóźnienie, które przy ostatniej miesiączce prawdopodobnie było spowodowane przez stres, który obecnie Pani przeżywa.
Jeżeli chodzi o wymienione objawy - są one niecharakterystyczne dla zajścia w ciążę (choć rzeczywiście mogą mu towarzyszyć), dlatego nie służą do rozpoznawania ciąży. A epizod mdłości, również jest wielce prawdopodobne, że został wywołany przez stres.

Niezależnie od całej sytuacji, niepokojące są u Pani myśli samobójcze, dlatego radziłabym rozmowę z kimś bliskim, a jeżeli to nie pomoże konsultacje z psychologiem.

Jeżeli w dalszym ciągu będą Panią męczyć wątpliwości, proponuję wykonanie testu ciążowego. Rozumiem, że boi się Pani panicznie testu, ale to też rada na przyszłość -  jeżeli jest wynik testu negatywny, to oznacza to koniec zadręczania samej siebie, a jeżeli wynik pozytywny, to i tak nic nie zmieni, bo ciąża i tak prędzej czy później się "ujawni".

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach ciąży.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!