Czy mogę chodzić po górach z dużą wadą wzroku?

Witam, mam bardzo dużą wadę wzroku -8.0 i -7.5 do tego astygmatyzm -1.75, noszę soczewki kontaktowe. Wybieram się za parę dni w Tatry i przeczytałam w internecie, że z tak dużą wadą wzroku nie jest wskazane, abym chodziła po górach, im wyżej tym mniej tlenu i w związku z tym podobno mogą tworzyć się zakrzepy na gałce ocznej, które mogą spowodować czasową ślepotę. Czy tak faktycznie może być? Czy taka wysokość jak 1500-1700 m. n.p m. może wpłynąć na mój wzrok? Nie mogę nigdzie indziej znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat i nie wiem co robić. Nie jadę, żeby się wspinać, przesilać, tylko rekreacyjnie, ale skoro już będę i pogoda dopisze chciałabym mieć pewność, że gdy spróbuję wejść na Rysy nic mi się nie stanie. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam!
Do uprawiania większości dyscyplin sportu odpowiednie są miękkie soczewki kontaktowe. Sporty, w których aktywność zajmuje dużo czasu (maraton), oczy są narażone na wysychanie (silny wiatr) lub osoba przebywa na terenach położonych wysoko nad poziomem morza, konieczne będzie dopasowanie soczewek kontaktowych zrobionych z materiałów silikonowo-hydrożelowych charakteryzujących się bardzo dużą tlenotransmisyjnością.
Zatem życzę zdobywania samych szczytów.

Pozdrawiam serdecznie