Czy mogę chorować na boreliozę, mimo zastosowania antybiotykoterapii po ugryzieniu kleszcza?

Witam. Pisałam do Pani miesiąc temu. Brałam antybiotyki, tak jak lekarz mi zalecił, ale teraz odczuwam dosyć mocny ból głowy przez kilka dni i strasznie zaczęły boleć mnie nogi. Powinnam się zgłosić do lekarza na badania?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Jeśli przyjęła Pani pełną kurację antybiotykową skierowaną przeciwko bakterii boreliozie, nie ma możliwości, żeby Pani zachorowała na późną postać tej choroby. Zwłaszcza, że pierwsze jej objawy pojawiają się najwcześniej w kilka miesięcy po wczesnej postaci.

Opisywane bóle głowy i kończyn dolnych są zapewne związane z czym innym. Nie zmienia to faktu, że powinna się Pani zgłosić z nimi do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.