Czy mogę ćwiczyć, mając złamany obojczyk?

Witam! 26 lipca złamałam obojczyk-bez przemieszczania. Niestety przebywałam wtedy na wakacjach w tunezji i nie miałam pojęcia ,że takiego złamania sie nię operuje,a lekarz zadecydował operację. Zgodziłam się. Po 7 tyg od operacji wdała mi się infekcja. Wzięli mnie na stół operacyjny po raz drugi , drut wyciągnęli ,wyczyścili ranę po infekcji. Niestety obojczyk nadal mam złamany, tym razem jednak z przemieszczeniem..od 5 tyg chodzę z tym złamanym obojczykiem i czekam na decyzję jaką podejmą lekarze. Pytania moje brzmią.. od 2 tyg uczęszczam na rehabilitację, czy to jest bezpieczne ćwiczyć mając złamany obojczyk? Na pytanie dlaczego tak wzlekają z kolejną operacją, odpowiadają ,że to skomplikowane i że infekcja opóźnia wszystko. I co oznacza,że moja ręka będzie sprawna w 75%? Będę miała ograniczone ruchy ? Pozdrawiam

Ciężko ocenić Pani stan nie widząc i nie badając obojczyka. Doświadczony rehabilitant może ułożyć program ćwiczeń w taki sposób, aby był bezpieczny przy obecnych zmianach. Pozdrawiam.