Czy mogę czuć się już spokojniejsza że przeciwciała się już nie pojawią?

Witam serdecznie, Będąc w 8 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mnie ciążę heterotopową. W wyniku poronienia miałam zabieg laparaskopowy. Nie podano mi po nim immunoglobuliny. Ja mam grupę krwi 0Rh D- a mąż 0RhD . Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży. Ostatnio badałam przeciwciała w 28/29 tygodniu ciąży i ich nie stwierdzono. Czy mogę czuć się już spokojniejsza że przeciwciała się już nie pojawią ? W moich okolicach nie podają immunoglobuliny profilaktycznie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy poinformować o tym lekarza przy przyjęciu do porodu - zleci on badanie na obecność przeciwciał i określi ewentualne wskazania do podania immunoglobuliny. Pozdrawiam.