Czy mogę doraźnie przyjmować ten lek?

Od kilku lat lecze nadcisnienie przy udziale Ebivol 5mg i jest w porzadku. Po ostatnim zachorowaniu Covid cisnienie wzroslo i mimo leku wynosi srednio 144/92 wraz z bolem lewej strony potylicy. Leci przeciwbolowe srednio dzialaja a ja do wizyty u kardiologa mam jeszcze tydzien, po drodze delegacje i mase obowiazkow, nad ktorymi mam problem sie skupic. Czy moge doraznie wprowadzic Captopril 12,5 mg?

Witam,

za nim Pan wprowadzi lek Captopril 12,5mg proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym jeśli brak czasu to zamówić teleporadę.

Nie jest dobrym pomysłem aby samemu taki lek wprowadzić bez konsultacji z lekarzem.

Stres, przemęczenie też źle wpływa na samopoczucie.

Dobrym wyjściem jednak będzie konsultacja z lekarzem.

Pozdrawiam