Czy mogę dostać orzeczenie o niepełnosprawności?

Dzień dobry, W sierpniu minionego roku wpadłem do studzienki, w wyniku czego miałem złamaną kość udową prawą. W ciągu kilku godzin przeszedłem operacje (gwóźdź śródszpikowy). Po przejściu rehabilitacji po około 3 miesiącach wróciłem do normalnego funkcjonowania, jednak nie odzyskałem 100% sprawności w nodze. Nie usiądę na krzyż, kucanie sprawia problemy i ból, wielokrotne chodzenie po schodach również (zależnie od dnia i wysiłku w tym dniu) również potrafi sprawiać ból. Funkcjonuje raczej normalnie, tym bardziej że raczej nie byłem aktywnym sportowcem, Czy jest szansa żebym dostał orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności?

Dzień dobry,

opis schorzenia oraz objawy kliniczne są wskazaniem do złożenia wniosku o orzeczenie niepełnosprawności.

Proszę pamiętać, że o stopniu niepełnosprawności decyduje orzecznik na podstawie dokumentacji medycznej którą Pan załączy do wniosku oraz wykonanie przez lekarza orzecznika dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego na tych podstawach zostanie ustalone do jakiego stopnia niepełnosprawności Pana zaliczyć.

Ważna też jest informacja o wykonanych zabiegach rehabilitacji.

Pozdrawiam