Czy mogę już biegać po operacji przepukliny?

Dzień dobry, chciałem zapytać czy po 40 dniach od laparoskopowej operacji przepukliny pachwinowej (mała przepuklina, operowana około 3 miesięcy po tym jak się pojawiła) mogę już biegać na bieżni jak i ćwiczyć na siłowni na maszynach i małych ciężarach z zachowaniem ostrożności czy lepiej się z tym wstrzymać? Dodam że jestem mężczyzną,mam 25 lat, jestem bardzo aktywną osobą a sama rekonwalescencja przebiega bez problemów.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Po 40 dniach tkanki rekonstruowane w trakcie zabiegu powinny być już prawidłowo zagojone. Myślę, że może Pan wrócić do aktywności fizycznej, sugeruję jednak stopniową intensyfikację wysiłku.