Czy mogę już zacząć chodzić bez szyny po zabiegu zszycia ścięgien?

Dwa tygodnie temu, miałam wypadek, zostały przecięte dwa ścięgna palców u stopy. Lekarz, który wykonywał zabieg założył szynę i zalecił chodzić w niej 6 tygodni, z kolei lekarz, który teraz prowadzi chorobę twierdzi, że w granicach rozsądku powolutku mogę już chodzić bez szyny. Czy to dobry czas na zrośnięcie się ścięgien i czy nie uszkodzę im jeszcze bardziej?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji lekarz miał na myśli z pewnością chodzenie w niewielkiej ilości i raczej po domu by w każdej chwili można przysiąść i odciążyć nogę. Oczywiście rehabilitacja jest bardzo ważna i nie można o niej zapomnieć czy jej pominąć. Polecam jednak ''na dłuższe spacery'' stosować szynę.