Czy mogę już zacząć starania o dziecko?

Witam serdecznie. Jestem obecnie na etapie planowania ciąży. W badaniu ponad miesiąc temu wynik TSH: 3,234, ft4: 16,07, ft3: 5,40. Po pięciu tygodniach przyjmowania eutyroxu (25) mam następujące wyniki: TSH: 2,399, ft4: 16,72. Mam pytanie czy mogę już zacząć starania, czy może dawka eutyroxu powinna być zwiększona? konsultacje niestety mam dopiero za trzy tygodnie i nie wiem czy może koniecznie powinnam się gdzieś wcześniej udać, by ewentualnie zwiększyć dawkę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Według rekomendacji poziom TSH u kobiet planujących ciążę powinien wynosić poniżej 2,5. Proszę kontynuować przyjmowanie Euthyroxu jak do tej pory i może Pani zacząć starania o dziecko. Proszę pamiętać o stałej kontroli TSH co 4 - 6 tygodni. Pozdrawiam.