Czy mogę konsultować suplementację witaminy D z innym lekarzem niż endokrynolog?

Dzień dobry. Mój poziom wit D wynosi 10. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest on zbyt niski i muszę skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia suplementacji. I stąd moje pytanie - czy muszę koniecznie umawiać znów wizytę u endokrynologa, na którą trzeba niestety długo czekać, czy wystarczy, że z niedoborem zgłoszę się np. do internisty?

Lek. Paweł Szadkowski

Wystarczy, że zgłosi się z tym Pani do lekarza pierwszego kontaktu lub internisty.