Czy mogę korzystać z solarium przed przeszczepem szpiku kostnego?

Witam mam nadpytkowosc samoistna płytek krwi mam 1231. W sierpniu ide na przeszczep szpiku kostnego. Mam pytanie czy mogę z tymi plytkami wysokimi chodzić na solarium??

Lek. Paweł Szadkowski

Odradzam intencjonalne opalanie, zwłaszcza w solariach ponieważ zwiększa to ryzyko nowotworów skóry.