Czy mogę lecieć samolotem w 14. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem obecnie w piatym tygodniu ciazy. Wraz z mezem planowalismy wyjazd do Stanow Zjednoczonych pod koniec wrzesnia. Chcialam zapytac czy tak dluga podroz w okolicach 14 tygodnia ciazy bedzie bezpieczna? Czy lepiej zrezygnowac z wyjazdu? Dodam iz przeszlam poronienie w poprzedniej ciazy w okolicach 7 tygodnia crazy.

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej byłoby porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę, gdyż wszystko zależy od stanu zdrowia Pani i dziecka. Lot do Stanów jest długą podróżą, a ciąża działa niestety jako czynnik zwiększający krzepliwość krwi. Nie podała też Pani, czy był znaleziony powód poronienia, dlatego tym bardziej rozmowa z ginekologiem rozwieje Pani wątpliwości.