Czy mogę leczyć PCOS jakimiś innymi lekami niż antykoncepcją?

Witam. Mam stwerdzone PCOS, w tym celu stosuję antykoncepcję (pierwszy raz). Zażyłam 2 opakowania Vines, jednak zdarzały się wymioty, dlatego chciałam zmienić te lekarstwa. Po miesiącu przerwy, zaczęłam zażywac Orlifique. Kończąc pierwsze opakowanie wymiotowałam raz (żółta treść, około 5 godzin po zażyciu tabletki), teraz zażywam drugie opakowanie od tygodnia i znowu wymiotowałam, doszły bole głowy, nudności, które budzą mnie w nocy, uczucie jakbym miała zaraz się przewrócić. Oprócz tego zauważyłam, że mam powiększone żyły na nogach. Czy to są skutki antykoncepcji ? Czy powinnam przerwać stosowanie ? Leki hormonalne stosuję tylko po to, żeby uregulować cykle ( nie jest mi potrzebna ochrona antykoncepcyjna). Czy mogę leczyć PCOS jakimiś innymi lekami niż antykoncepcją? Czy te objawy wskazują na nietolerancję leków antykoncepcyjnych? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem, który przepisał Pani te leki.