Czy mogę leczyć u psychiatry hiperseksualność?

Jestem 24-letnim mężczyzną. Czy mogę leczyć u psychiatry hiperseksualność polegającą na częstej masturbacji i długim oglądaniu pornografii lekami od psychiatry? Jakie leki psychiatryczne leczą hiperseksualność? Jakie zioła są antyafrodyzjakami? Czy można łączyć zioła z lekami?

Witam Pana, objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na uzależnienie od pornografii i masturbacji, a w związku z tym nadmierne nasilenie potrzeb seksualnych. Zachowanie takie zazwyczaj są sposobem na rozładowanie napięcia czy zmniejszenia lęku, co nie tylko nie rozwiązuje faktycznych trudności, lecz dodatkowo staje się źródłem niepokoju. Przyczyn takiego stanu może być wiele, m.in niskie poczucie własnej wartości, niska samoocena, poczucie niskiej skuteczności, zaradności, urazy seksualne z przeszłości. Ogólnie mówiąc, zbyt częsta masurbacja oraz częste i długie oglądanie filmów pornograficznych są objawami o podłożu psychologicznym, dlatego w pierwszej kolejnosci sugerowała bym wizytę u psychologa/psychoterapeuty-seksuologa ponieważ najważniejsze jest zrozumienie myśli i motywów, a co za tym idzie uzyskaniem kontroli nad impulsami i swoimi zachowaniami. Psychoterapię łączy się też niekiedy z leczeniem farmakologicznym (leki przeciwdepresyjne- fluoksetyna, paroksetyna, sertalina lub stabilizatory nastroju). Pozdrawiam serdecznie.