Czy mogę liczyć na dodatek do renty?

Mam 67 lat, od 3 choruję na cukrzycę. Rentę dostałem ze względu na poważną wadę wzroku. W tej chwili znajduję się na liście oczkujących na operację oczu. Mam zaćmę obu oczu. Insulinę przyjmuję 3 razy dziennie, do tego dochodzi garść tabletek. Mimo wszystko poziom cukru nie jest regularny, choć ściśle trzymam dietę. Czy mam szanse na dodatek do renty?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Dodatek pielęgnacyjny jest dla osób, które zostały uznane za całkowicie niezdolne do pracy oraz samodzielnej egzystencji albo ukończyły wiek 75 lat. Więc jeżeli lekarz orzecznik uznałby, iż jest Pani niezdolna do samodzielnej egzystencji czy całkowicie do pracy - to jest szansa. Jednak to by musiało być ze względu na wadę wzroku, ponieważ sama cukrzyca nie jest taką okolicznością.

Pozdrawiam serdecznie!