Czy mogę mieć białaczkę ?

Wiem że jeżeli ma się anemie to można mieć białaczke. Ja mam anemię. To są objawy które mam: - nienaturalne osłabienie, ospałość i bladość; - siniaki lub ciemnoczerwone wybroczyny, pojawiające się bez wyraźnych przyczyn; - częste krwawienia z nosa; (chociaż nie są one tak częste); - krwawienia dziąseł przy myciu zębów; - utykanie albo niechęć do wstawania lub chodzenia z powodu bólu stawów i mięśni; - ból głowy; - zaburzenie widzenia (występują one rzadko); No i to wszystko. Czasami mam też gorączke. Czy mogę mieć białaczke ? Jak to jest wykrywalne ? Miałam chyba 3tyg temu pobieraną krew i było wszystko w porządku oprócz tego że mam anemie. Migrenę mam cały czas. Ustępuje ona tylko na parę godzin w ciągu dnia. Miałam jeszcze powiększoną wątrobę i śledzionę ale to było kilka miesięcy temu ale nie wiem czy teraz jeszcze mam.. Często mnie też boli klatka piersiowa czasami serce i wątroba.
ponad rok temu

Objawy, które Pani opisuje wskazują bardziej na anemię hemolityczną połączoną o podłożu autoimmunologicznym (Pani układ odpornościowy być może atakuje krwinki) - jednak bez przeprowadzania badań nie sposób jednoznacznie stwierdzić. Powinna udać się Pani do hematologa. Ma Pani rację anemia może występować przy białaczce jednak z reguły nie jest izolowana (tz. poza anemią pojawia się niedobory w innych liniach komórkowych, małopłytkowość, leukopenia etc.).