Czy mogę mieć kłopot z zajściem w ciążę?

Witam, planuje zajść w ciążę robiłam sobie badania tarczycy oto moje wyniki TSH 4,420 FT4 1,41 ANTY TPO 0,00 Moje pytanie brzmi czy te wyniki są dobre? Martwi mnie ten podwyższony wynik tsh, czy mogę mieć kłopot z zajściem w ciążę? Staramy się już drugi miesiąc i jak na razie brak efektów. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik TSH jest za wysoki, w ciąży zaleca się, aby był poniżej 2,5. Poziom FT4 jest w normie, więc nie powinno to stanowić powodu trudności z zajściem w ciążę. Ale już podczas ciąży konieczna będzie regulacja poziomu hormonów. Powinna się Pani udać do lekarza z wynikami i po konsultacji rozpocząć odpowiednie leczenie.