Czy mogę mieć pasożyty lub Helicobacter?

29lat, ponad 100cm w pasie, nie planowałem odchudzania jeszcze. Przy pustym żołądku mimo braku głodu mam nudności. 3 lata temu miałem podobnie, robiłem test z kału na helicobacter, ale uznałem wynik za nierozstrzygajacy (ledwo widoczny pasek). Twardego stolca nie pamiętam przez ostatnie pół roku, zwykle jasny brązowy. Często mam gazy. Wypróżnianie 1-4x dziennie. Jem na pewno powyżej 2500kcal dziennie (2 niezdrowe przekąski). Uzależnienie od nikotyny (~snus, zero dymu). Alkohol rzadko, ale jak już to dużo. Może to być helicobacter? Może jakiś inny pasożyt?

Witam,

najlepszym rozwiązaniem aby ustalić przyczynę dolegliwości wskazana jest wizyta stacjonarna do lekarza gastrologa który wykona badanie podmiotowe oraz przedmiotowe po tych czynnościach diagnostycznych zleci odpowiednią do stanu klinicznego diagnostykę laboratoryjną oraz obrazową.

Również wskazana wizyta u dietetyka klinicznego który również będzie w Pana przypadku pomocny.

Pozdrawiam