Czy mogę mieć pewność, że wynik badania na hiv jest prawidłowy?

Zrobiłem test hiv po 3 miesiącach czyli 15 tygodni od ostatniego ryzykownego zachowania , dostałem odpowiedzi że wynik jest ujemny, przeciw cial nie było znaleziono, czy może być pewnym że wszystko jest ok?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, aktualnie wykonywane są testy 4 generacji, które obecność wirusa wykryją już po kilku tygodniach.