Czy mogę mieć raka szyjki macicy?

Witam, w lutym mialam wykonywaną cytologie. Wynik to: Neoplazja śródnabłonkowa wysokiego stopnia(HSIL), obejmująca: CIN II, CIN III oraz CIS. Obraz cytologiczny odpowiada grupie 3 według skali Papanicolaou. W związku z tym wykonaną miałam również kolposkopie, której wynik to: kolposkopia adekwatna, w całości widoczna granica międzynabłonkowa w okolicy ujścia zewnętrznego po pŕobie z AA nieprawidłowych zbieleń nie stwierdzam, po prawej stronie na ścianie pochwy dobrze ograniczone, długo utrzymujące się zbielenie o nieco brodawkowatej powierzchni. Próba jodowa niepodejrzana, pole jodojasne w obrębie zbielenia. Podejrzanie brodawczaka pochwy. Co oznaczają te wyniki? Czy to coś poważnego? Czy mogę mieć raka szyjki macicy? Jak wygląda leczenie? Mam 23 lata, żadnych objawów, jednego partnera i współżyje dopiero od 1,5roku.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Leczenie polega na wycięciu zmiany. Proszę skonsultować się z ginekologiem - specjalista ginekologii onkologicznej.