Czy mogę mieć żółtaczkę po usunięciu woreczka żółciowego?

W środę 29.08.2018r miałam usunięty woreczek żółciowy. Wpisana że szpitala zostałam wczoraj w piątek. Czy to możliwe żeby po tym zabiegu mieć zoltaczke? Mam lekko zażółcone białka w oczach i skórę choć na pomocy doraźnej twierdzą że nic nie widzą. Ból chyba normalny po operacji więc na niego nie zwracam uwagi. Mocz mam ciut ciemniejszy niż zwykle, A poza tym nie mam żadnych innych objawów świadczących o zoltaczce. Czy to normalne po takim zabiegu czy powinnam się martwić? Czy potrzebne dalsze leczenie czy przejdzie po jakimś czasie samo?

Lek. Paweł Szadkowski

Dla pewności może Pani wykonać próby wątrobowe i poziom bilirubiny w POZ.