Czy mogę nosić jednak te słabsze okulary?

Dzień dobry. Badałam w krótkim odstępie czasu wzrok w Fiellmanie. Za pierwszym razem ta sama badająca ustaliła mi okulary do dali minus 2,75 i cyl. 0,5 . Po pewnym okresie czasu idealnie tak ,jak wskazał refraktometr czyli minus 3,5 i cylinder 0,5. Efekt jest taki że te mocniejsze okulary mam ochotę wyrzucić do kosza bo nie daję rady ich używać. Proszę o pomoc. Czy mogę nosić te słabsze?

Dzień dobry, może Pani nosić słabsze okulary nie spowoduje to żadnych powikłań ocznych. Ważne żeby Pani czuła się w nich dobrze.

Ze względu na to że obecnie jest dłuższa praca przy komputerze i praca zdalna oczy maja prawo być przemęczone i wada wzroku po refraktometrze będzie wadą na dany moment.

W przypadku dyskomfortu widzenia proponuję zgłoszenie się na wizytę do okulisty.