Czy mogę oddać krew, jeśli w przeszłości chorowałem na WZW B?

Chciałbym oddać krew w centrum krwiodawstwa. Dyskwalifikacja dotyczy wszystkich osób, które m.in. miały w przeszłości WZW b. Co, jeśli chorowałem kiedyś ale nawet o tym nie wiedziałem? Badania krwi w centrum krwiodawstwa oceniają jedynie czy aktualnie jest infekcja (zapalenie ostre lub przewlekłe). Co w takim wypadku? Byłem szczepiony, ale chyba nigdy nic nie wiadomo? Proszę o pomoc.

Szanowny Panie, jeśli chorował Pan na WZW B nie wiedząc o tym to po oddaniu krwi i wykonaniu badań wirusologicznych centrum skontaktuje się z Panem, pozdrawiam