Czy mogę odstawić Depakine?

Dzień dobry, chciałabym się zapytać co się stanie gdy odstawie z dnia na dzień lek depakine chrono 500, dodam że aktualnie biorę pół tabletki. Czy mogę już odstawić całkowicie czy jeszcze zmniejszać dawki? Niestety żaden lekarz nie chciał podjąć się odstawienia u mnie tego leku dlatego robię to sama. Pozdrawiam.

Proponuję uzgodnić taką decyzję z liczącym lekarzem!

Zależy jak długo i z jakich wskazań zalecono Pani depakinę ???

Czy były drgawki, zaburzenia świadomości , zaburzenia nastroju, zmiany w EEG ???

Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , Ważna aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia; dobra dieta, nawodnienie i spokój . Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, lęki, przeżycia traumatyczne, zaburzenia snu; Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Ważna praca, życie rodzinne, stresy i problemy życiowe... Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań