Czy mogę odstawić Euthyrox, jeśli mój poziom TSH spadnie ?

Of miesiaca biore lek Euthyrox, planuje zajsc w ciaze. Moj poziom TSH przed braniem lekarstwa wynosil 2.3. Biore dawke 12.5. Czy moge odstawic lek, jesli moj poziom TSH spadnie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro chce Pani zajść w ciążę, najlepiej będzie utrzymać również leczenie podczas ciąży - to wtedy jest najistotniejszy prawidłowy poziom hormonów. Proszę to skonsultować z ginekologiem, który będzie prowadził ciążę.