Czy mogę odstawić leki?

Mam 20 lat, biorę Seronil od 1,5 miesiąca i już jakiś czas temu odczułam poprawę, jednak nie chciałam odstawiać leków, ponieważ wiem, że powinno się je przyjmować co najmniej pół roku. Ja jednak nie miałam ciężkiej depresji z jakimiś myślami samobójczymi lub czynami, miałam zwykłe załamanie psychiczne, czemu towarzyszyła częsta apatia i huśtawki nastroju. Teraz, gdy biorę je 1,5 miesiąca, czuję, że jestem bardzo senna i leki te bardzo mnie otumaniają... Zauważyłam to tym bardziej, gdy poszłam do pracy (pracuję dopiero 3 dzień). Nigdy nie byłam u psychiatry, chodzę jednak regularnie do psychologa i raz na jakiś czas do neurologa. Jestem młodą osobą i nie chcę dłużej faszerować się takiego typu lekami... Czy praca, szkoła i wizyty u psychologa byłyby w tej chwili wystarczające??

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Leki p-depresyjne powinny być stosowane min. 6 miesięcy. Według wytycznych z 2008 r. wskazaniem do farmakoterapii depresji jest epizod depresji umiarkowany lub ciężki. Depresja w stopniu lekkim nie wymaga farmakoterapii. Nie wiem, kto zlecił Pani Seronil i jak ocenił Pani stan psychiczny w chwili badania.

Poprawa po lekach następuje po około 4-6 tyg. Przerywanie w tym okresie leczenia nie jest najlepszym pomysłem. Podobnie zachęcałbym Panią do wizyty u psychiatry, neurolog nawet mimo często najlepszych chęci nie jest osobą kompetentną do prowadzenia farmakoterapii depresji. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty