Czy mogę odstawić leki?

Mam 20 lat, biorę Seronil od 1,5 miesiąca i już jakiś czas temu odczułam poprawę, jednak nie chciałam odstawiać leków, ponieważ wiem, że powinno się je przyjmować co najmniej pół roku. Ja jednak nie miałam ciężkiej depresji z jakimiś myślami samobójczymi lub czynami, miałam zwykłe załamanie psychiczne, czemu towarzyszyła częsta apatia i huśtawki nastroju. Teraz, gdy biorę je 1,5 miesiąca, czuję, że jestem bardzo senna i leki te bardzo mnie otumaniają... Zauważyłam to tym bardziej, gdy poszłam do pracy (pracuję dopiero 3 dzień). Nigdy nie byłam u psychiatry, chodzę jednak regularnie do psychologa i raz na jakiś czas do neurologa. Jestem młodą osobą i nie chcę dłużej faszerować się takiego typu lekami... Czy praca, szkoła i wizyty u psychologa byłyby w tej chwili wystarczające??

Poprawa po lekach następuje po około 4-6 tyg. Przerywanie w tym okresie leczenia nie jest najlepszym pomysłem. Podobnie zachęcałbym Panią do wizyty u psychiatry, neurolog nawet mimo często najlepszych chęci nie jest osobą kompetentną do prowadzenia farmakoterapii depresji.