Czy mogę odstawić przeparat Qlaira 18go dnia?

Dzień dobry, Mam pytanie poniewaz moj ginekolog urlopuje. Czy mogę odstawić przeparat Qlaira 18go dnia? Wg schematu jest to dzień w którym pominięcie tabletki oznaczałoby rozpoczęcie nowego opakowania. Bardzo zależy mi na odstawieniu z uwagi na złe samopoczucie.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli lek powoduje dolegliwości i działania niepożądane, może go Pani odstawić. Proszę pamiętać, że po odstawieniu może wystąpić krwawienie z odstawienia. Oczywiście po zaprzestaniu brania tabletek nie będzie ochrony antykoncepcyjnej.