Czy mogę pić alkohol przy obsesji?

Dzień dobry. Lecze się na zaburzenia obsesyjno kompulsyjne , przyjmuje fluoksetyne 40 mg i solian 100 mg. Wiem że biorąc leki nie należy pić alkoholu ale nawet lekarz mi powiedział że jedno piwo od czasu do czasu nie zaszkodzi. Jednak zupełnie przypadkowo odkryłem że już po wypiciu połowy piwa dostaje arytmii według cisnieniomierza nadgarstkowego. Podejrzewam ze to interakcja z solianem. Badalem się kardiologicznie i wszystko z sercem w porządku. Co to może oznaczać i czy to znaczy ze muszę jednak kategorycznie zrezygnować z tej symbolicznej ilości alkoholu? Uprzejmie proszę o precyzyjną odpowiedź.

Marek Kubiszewski Psychiatria

Jeżeli pojawiają się niepokojące objawy po spożyciu alkoholu, nie należy go pić - zwłaszcza jeżeli przyjmujemy przewlekle jakieś leki, szczególnie psychiatryczne.