Czy mogę podać jakieś leki dziecku na własną rękę?

Witam. Mieszkamy w Anglii. Moje dziecko 2.5 lat. 4 dni temu bylismy u lekarza bo zaczął strasznie kaszlec i gorączka 39.6. Lekarz stwierdził że to krup i nie ma na to leku trzeba czekać. Gorączka nie ustawala pojawił się dodatkowo katar i dziecko bardzo mało je. Dodam że daje mu bardzo dużo pić żeby się nie odowodnił. Wczoraj pojechaliśmy znowu na emergency bo gorączka nie ustępowała bez podania czopka. Lekarz powiedzial ze to nie krup tylko wirus gardla. I zeby podawac paracetamol. Proszę o poradę co robić. Jeden lekarz podważa zdanie drugiego a moje dziecko się meczy. Czy mogę podać jakieś leki na własną rękę?

Szanowna Pani, jeśli to infekcja wirusowa to proszę podawać paracetamol/ibuprofen oraz dużo nawadniać. Po kilku dniach zalecana kontrola