Czy mogę poddać się zabiegowi zmniejszenia żołądka?

Witam mam 52 lata 150 cm wzrostu i 80 kg wagi choruję na niedoczynność tarczycy, nadciśnienie, cukrzycę 2 łuszczycę. A teraz mi doszły zapalenie stawów bez tabletek przeciwbólowych nie funkcjonuję tak bardzo bolą mnie stawy. Czy z takimi schorzeniami mogła bym mieć zabieg zmniejszenia żołądka.Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Lek. Paweł Szadkowski

Kwalifikację do zabiegu powinien przeprowadzić chirurg ogólny. Pani choroby przewlekłe nie są same w sobie przeciwwskazaniem do takiego zabiegu, ale niektóre z nich jeśli nie są dobrze kontrolowane mogą stanowić ogólne przeciwwskazanie do zabiegu operacyjnego w znieczuleniu ogólnym. Na pani miejscu skonsultowałbym się z chirurgiem.