Czy mogę prosić o analizę wyników badania nasienia?

Witam, staramy się z mężem o dziecko. Po wielu nieudanych próbach oraz przeanalizowaniu, że u mnie wszystko jest w porządku zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Chciałabym prosić o analizę wyników. Wyniki z lutego: Liczba plemników w 1 ml: 17,9 mln Całkowita liczba w ejakulacie: 39,3 mln Plemniki o ruchu progresywnym: 28% Plemniki o ruchu nieprogresywnym: 14% Plemniki nieruchome: 58% Ruchliwość (typ A B C) 42% Liczba plemników progresywnych (typ a b) 5mln/ml Plemniki o prawidłowej budowie 3%... Po trzech miesiącach kuracji profertilem: Liczba plemników w 1ml: 44mln Liczba plemników w ejakulacie: 100,5 mln Plemniki o ruchu progresywnym: 39% Plemniki i ruchu nieprogresywnym: 11% Plemniki nieruchome: 50% Ruchliwość (typ A B C) 50% Liczba plemników progresywnych (A B) 17mln/ml. Plemniki o prawidłowej budowie: 2% Bardzo martwi mnie spadek morfologii? Czym może być on spowodowany? Czemu mimo ogólnej poprawy nasienia, morfologia spada? Mąż urologiczne ma wszystko w porządku. Hormony również ok. Bardzo proszę o odpowiedź. Starania trwają ponad rok, a nam nadal nie udało się zajść w ciążę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik u ginekologa - specjalisty leczenia niepłodności.