Czy mogę prosić o wyjaśnienie wyników 39-latki?

Dzisiaj odebrałam wyniki wycinków czy mogę prosić o ich objaśnienię. Fragment błony śluzowej dwunastnicy z przewlekłym naciekiem zapalnym bez skrócenia kosmków, hipertrofi krypt oraz liczbą limfocytów śródnabłonkowych poniżej 30/100 enterocytów Wg.Marsha 0 Przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka. Zapalenie ,Aktywność , Zanik- , Metaplazja jelitowa - , Dysplazja - Stwierdzono bakterie spiralne mogące odpowiadać helicobacter pylori w rutynowym barwieniu H

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z opisu wynika stan zapalny dwunastnicy i prawdopodobna infekcja H. Pylori. Należy ten wynik odnieść do niestepujących dolegliwości oraz innych wyników.