Czy mogę prosić o wytłumaczenie wyniku USG kolana?

Witam. Czy mogę prosić o wytłumaczenie wyniku usg kolana. Pisze tylko to, co jest nie tak.: Obrzęk błony maziowej-nieznacznie pogrubialy fald przysrodkowy. Okrywa chrzęstnana klykciach kości udowej-chondropatia 2 stopnia na MCF. Łąkotka przyśrodkowa o zmniejszonej echogenicznosci , bez widocznych zmian pourazowych, drobne zmiany degeneracyjnez drobnymi szczelina pęknięcia podtorebkowo w rogu tylnym. Ustawienie rzeki z lateralizacja. Czy jest źle? ?

Wynik ten sugeruje zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe. Ważne jest oczywiście Pana samopoczucie i czy ma Pan dolegliwości. Sam wynik nie mówi nam o bardzo poważnych zmianach , które mogłyby wymagać np. operacji. Jednak w związku z tym, iż doszło już do uszkodzenia chrząstki należy poczynić starania, aby problem ten się nie pogłębiał. Warto więc zadbać o prawidłową masę ciała, poświęcenie czasu na jazdę na rowerze. W przypadku znacznych dolegliwości bólowych proszę rozważyć zgłoszenie się do lekarza rehabilitacji celem zaplanowania leczenia usprawniającego na podstawie badania klinicznego oraz badań dodatkowych.