Czy mogę prowadzić samochód w gorsecie?

Witam. Doznalem lekkiego zlamania kompresyjnego th7 th8 th9. Nosze gorset grzbietowo ledzwiowy gold 237. Od wypadku minelo 3 tyg. Nic mnie nie boli. Czy moge prowadzic samochod w gorsecie na krotkiej trasie 1km?

Witam

Czas noszenia gorsetu ma spowodować lekkie odciążenie kręgosłupa.
Ze względu na to, że było to złamanie kompresyjne ( kręgi kręgosłupa zbliżają się do siebie) gorset ma na celu "oddalenie" ich od siebie.
Jazda samochodem to wstrząsy, które nie są wskazane w Pana przypadku.
Najlepiej by lekarz prowadzący ustalił stan teraźniejszego kręgosłupa.

Pozdrawiam
Magdalena Szelągowska