Czy mogę samodzielnie zwiększyć dawkę Propranololu?

Witam, psychiatra przepisał mi na niepokój psychoruchowy propranolol 30 mg, jednak objawy wciąż są. Czy mogę sama zwiększyć do 60 mg jeśli słyszałam że to bezpieczne? Nic nie zwiększę na własną rękę pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 20 LAT 1 tygodni temu

Dzień dobry.

Zalecał bym wizytę u lekarza prowadzącego leczenie który zna historię choroby.

Lekarz prowadzący oceni stan kliniczny do ostatnich objawów i podejmie decyzję korekty leczenia.

Jeśli okaże się, że jest długi czas oczekiwania na wizytę stacjonarną to proszę udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który do czasu wizyty u psychiatry może w tym opisanym przypadku udzieli pomocy.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk