Czy mogę ściągać ortezę podczas przebierania się?

Witam. Dwa tygodnie temu złamałem kostkę Boczna i skręciłem staw skokowy w prawej nodze. Przez dwa tygodnie mialem longete gipsową a po dwóch tygodniach lekarz założył mi Walkera, przy czym nie pozwolił stawac na tej nodze i kazal nosić to przez 4 tygodnie (do 9 lipca). Moje pytanie brzmi czy nic sie nie stanie z tą noga jeśli ściągam tego Walkera na około 5 minut zeby zalozyc spodenki i żeby umyć tę stopę ?

Zawsze w przypadku złamania przy zdjęciu unieruchomienia nawet na krótko może dojść do przemieszczenia odłamów , szczególne jeżeli zechce Pan stopę umyć a wtedy trudno nią nie poruszyć.

Bezpieczniej będzie nie zdejmować